Nauczyciel pomógł mi znaleźć pracę na wakacje czyli naprawa maszyn cnc

Jestem Krzysiek. Skończyłem technikum i zaczynam wakacje. Ekipa, z która się trzymam chce jechać na wakacje. Umówiliśmy się, ze teraz każdy szuka sobie pracy i dwa ostatnie tygodnie sierpnia przeznaczamy na skipowy wyjazd.

Naprawa maszyn cnc jest skomplikowana

naprawa maszyn cncJa do tej pory nigdy nie pracowałem. Mama nadzieję, że uda mi się znaleźć szybko pracę. Muszę odłożyć co najmniej osiemset złotych. Wstępnie kolega zarezerwował dla nas dwa pokoje w pensjonacie, który jest bezpośrednio nad morzem. Akurat szedłem do domu kiedy spotkałem mojego nauczyciela z technikum. Pytał się co u mnie słychać i jakie mam plany na wakacje. Powiedziałem, że teraz szukam pracy a pod koniec sierpnia wyjeżdżam ze znajomymi. Nauczyciel dał mi wizytówkę swojego kolegi, który prowadzi firmę. Mam tam podjechać jutro i powołać się na niego. Firma oferuje sprzedaż maszyn cnc. Jest znana na rynku i ma dobre opinie. Poczytałem trochę o niej w internecie. To jest dosyć duży zakład. Automaty tokarskie cnc oferowane przez ta firmę są cenione przez specjalistów. Firma oferuje także serwis maszyn cnc. Pojechałem ze swoimi dokumentami. Właściciel już wiedział, że przyjdę bo mój nauczyciel go uprzedził. Powiedział, że zatrudni mnie na umowę zlecenie. Zarobię na swoje wakacje i jeszcze będę mógł się na nich sam utrzymać. Bylem zachwycony. Pracownik wziął mnie do pomocy przy naprawach. Podawałem narzędzia i mogłem się wiele nauczyć. Naprawa wrzecion dla mnie nie była łatwa. Pierwszy raz widziałem na żywo naprawę tego urządzenia. Naprawa maszyn z systemami cnc to bardzo skomplikowana czynność.

Trzeba się znać na budowie maszyny i wiedzieć co mogło się w niej zepsuć. Praca nie była ciężka. pracowałem osiem godzin dziennie. Moja mama była ze mnie dumna. Muszę podziękować nauczycielowi, że pomógł mi załatwić dobrą pracę.