Naczepy kurtynowe zyskują coraz większą popularność

Większość firm transportowych czy też przedsiębiorców korzystających tylko z usług transportowych potrzebuje naczepy, która będzie maksymalnie prosta zarówno w załadunku jak i rozładunku. Coraz częściej przewożone są ładunki o bardzo nieregularnych kształtach co sprawia, że trudniej jest jest idealnie rozłożyć na naczepie.

Najpopularniejsze naczepy na rynku

naczepy firankaObecnie w Polsce naczepy typu firanka są najczęściej kupowanymi produktami z tej grupy wyrobów. Posiadają olbrzymią różnorodność zadań w jakich są stosowane właśnie dlatego są tak popularne wśród przewoźników. Naczepy firanka bardzo często nazywane są również kurtynowymi. Należą do grupy naczep plandekowych. Cała ich budowa łącznie z ramą wykonana jest z bardzo silnej stali konstrukcyjnej. Rama ta pokrywana jest specjalnym lakierem, który wykazuje odporność na ścieranie oraz złe warunki atmosferyczne. Naczepy nazywane są firanka z powodu stylu otwierania ich przestrzeni ładunkowej. Otwierana ona jest z boku naczepy po przez przesunięcie plandeki która przymocowana jest na specjalnych suwnicach. Wygląda to podobnie do przesuwania firanki. Tego typu naczepy są tak popularne z powodu możliwości szybkiego załadunku wózkami paletowymi.  Dziś większość przewożonych towarów jest spaletyzowana wszystkie palety mają określone wymiary dlatego pozwala to jasno przewidzieć ile towarów można przewieźć znając wymiary naczepy jaką dysponujemy. Coraz częściej można spotkać się z rozsuwanym dachem naczepy w celu jeszcze większego zoptymalizowania czasu oraz szybkości załadunku. 

Reasumując tego typu naczepy będą coraz bardziej popularna z powodu ich łatwości użytkowania oraz możliwości szybkiego załadunku. Przy bardzo lekkiej konstrukcji naczepy są bardzo wytrzymałe. Polski rynek transportowy rozwija się bardzo szybko i śmiało można stwierdzić, że tego typu naczepy będą w kolejnych latach widywane coraz częściej.