Na czym polega regeneracja głowicy?

Głowica jest bardzo ważną częścią silnika spalinowego. Zamyka ona przestrzeń cylindra i umożliwia jednocześnie sprężanie powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej. Tym samym powoduje zapłon i poruszanie się pojazdu. To tam znajduje się część komory spalania, a także wbudowane w tę komorę elementy układu rozrządu. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia regeneracja tego elementu.

Profesjonalne regenerowanie głowic

regeneracja głowicy w małopolskimO głowicę trzeba szczególnie dbać i regenerować ją w momencie nawet niewielkiego uszkodzenia – dzięki temu zapewni się poprawne działanie całego pojazdu. Są to jednak czynności bardzo skomplikowane oraz złożone, dlatego wymagają całkowitego skupienia i dużego doświadczenia osób, które je wykonują. Na stopień trudności wpływają liczne warianty możliwych uszkodzeń oraz rosnące oczekiwania klientów dotyczące pełnego profesjonalizmu, dokładności i precyzji przy jednoczesnym zachowaniu szybkości oraz skuteczności. Dlatego regeneracja głowicy w małopolskim wykonywana jest tylko przez najlepszych. Posiadając ogromne doświadczenie oraz nowoczesny park maszynowy można osiągnąć niesamowite efekty, a co za tym idzie można zyskać grono nowych klientów i pozostawić przy sobie tych starszych. Głowice wykonane są z aluminium lub żeliwa, a ich regeneracja polega na spawaniu lub frezowaniu powierzchni pęknięć, a następnie wytacza się nowe łoże dla wału rozrządu. Jeżeli mechanik ma do czynienia z uszkodzeniami wewnętrznymi musi wyszlifować powierzchnię lub ją spawać. Czasami musi również zamontować nowe prowadnice zaworowe i uszczelniacze. Wszystko po to, aby doprowadzić pojazd do pierwotnego stanu i zapewnić jego prawidłowe działanie.

Wykonuje się wiele czynności, aby sprawić, że samochody będą nam służyć przez wiele lat. Nawet jeżeli coś ulegnie awarii to trzeba spróbować to naprawić, by nie musieć szukać nowych lub używanych części, ale w stu procentach wykorzystać te, które już posiadamy. Jest to możliwe dzięki innowacyjnym metodom i najlepszym mechanikom w naszej okolicy.