Montuję szamba betonowe

Pracuję jako monter szamb betonowych. Zajmuję się jednak także innymi rzeczami, jak montaż instalacji sanitarnej, naprawami hydraulicznymi czy domowymi oczyszczalniami ścieków. Najczęściej jednak pracuję przy szambach, bo na nie jest duże zapotrzebowanie w naszej okolicy.

Szamba betonowe dobrze wykonane

niezawodne szamba betonoweJak wygląda moja praca? Najpierw umawiam się z klientami na zobaczenie ich działki. Podłoże może być różne, od twardego, przez gliniaste do lekko piaszczystego. Wtedy też inaczej wyglądają odwierty, można się z tym namęczyć bardziej lub mniej. Mimo iż otwory na szambo wykonuje się maszynowo to i tak różnie z tym bywa. Potem przechodzę do montażu szamba betonowego. Najczęściej niezawodne szamba betonowe są gotowe, to znaczy składają się z gotowych płyt. Trzeba je ustawić odpowiednio i połączyć. Wszystkie części muszą być zabezpieczone, by nie było nieszczelności i przecieków. Wtedy szambo nie będzie działało prawidłowo. Do montażu przydają się oczywiście małe dźwigi czy podnośniki, bo taka płyta swoje waży. Nikt by sam tego nie dźwignął. Następnie trzeba przygotować wszystkie rury prowadzące do szamba. Potem przechodzi się do zasypywania szamba. Na powierzchni zostawia się tylko metalowy właz. Dzięki temu szambo nie jest widoczne z daleka, można też je zakryć poprzez posadzenie w okolicy roślinek. Podczas opróżniania szamba właz się usuwa i gotowe. Nic więcej nie potrzeba. Szambo betonowe są wygodne, a moi klienci są zawsze zadowoleni. To wiele dla mnie znaczy, bo chce dobrze pracować i cieszyć się dobrą renomą.

Szamba betonowe to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie w kwestii domowej kanalizacji. Sama mam takie na działce i jestem zadowolona z jego funkcjonowania. Jest niezawodne, a nie płacę też wiele za jego wywóz. To dla mnie ważne.