Metody na domowe soki z owoców

Pyszne i zdrowie śniadanie powinno zawierać lekkostrawny, owocowy sok. Najlepsze są oczywiście napoje własnoręcznie robione. Soki pomarańczowe i z dodatkiem cytrusów można wycisnąć samodzielnie, w domu. Do innych napojów przyda się automatyczna, elektryczna wyciskarka. specjaliści doradzają tłoczenie soków na zimno, przy niskich obrotach.

Zdrowa dieta oparta na sokach

domowe soki owocoweSkomponowanie odpowiednio zbilansowanej diety można powierzyć dietetykowi. Jednak już codzienny jadłospis warto samemu wykonywać. W oparciu o wskazówki doświadczonego dietetyka łatwiej przygotować składniki. Podstawą zbilansowanej diety powinny być soki i przetwory z owoców oraz warzyw. Bogate w witaminy i mikroelementy są domowe soki owocowe. Do ich przygotowania nie trzeba wiele wysiłku. jeśli chodzi o cytrusy, to polecana jest tradycyjn ametoda ręcznego wyciskania, ewentualnie z pomocą plastikowej lub metalowej wyciskarki. W ten sposób można zachować najwięcej witamin i mikroelementów znajdujących się w owocach. Jabłka, banany i ewentualne dodatki warzywne wymagają już bardzie zaawansowanego sprzętu. Specjalne wyciskarki do domowych soków będą prezentem dla całej rodziny. Zwłaszcza dzieci i moodzież warto przyzwyczajać do picia naturalnych, niesłodzonych soków domowej roboty. W ten sposób rodzice uczą swoje dzieci zdrowego stylu życia i samodzielnego wyciskania kolorowych i smacznych, a przede wszystkim zdrowych soków.

W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego można znaleźć rozmaite wyciskarki do domowych soków. Łatwo można użyć maszyny do robienia soków w kuchni. To oczywiście zachęta do rezygnacji ze sztucznie słodzonych, gazowanych napojów, które przyczyniają się do otyłości i groźnych chorób, jak np. cukrzyca. Pijąc soki własnoręcznie wyciskane, można zabezpieczyć się przed tymi chorobami.