Mebelki dla dziecka

Kiedy ma się niedługo urodzić dziecko, to rodzice kompletują dla niego wyprawkę i urządzają jego pokój. Wśród niezbędnych rzeczy nie może zabraknąć łóżeczka, wózka, ubranek, czy przewijaka. Przyda się także wygodny fotel, który będzie służył do karmienia maluszka.

Jakie są niezbędne meble dla dziecka?  

meble do pokoju dziecięcegoAranżując pokój dziecka, przede wszystkim kierujemy się jego płcią, a następnie wiekiem. Dla noworodka będzie to dominujący kolor różowy, albo niebieski, w przypadku starszych dzieci sprawa nie jest taka prosta, bo dzieci mają swoje upodobania i trzeba się już liczyć z ich zdaniem. Podstawowe meble do pokoju dziecięcego, to przede wszystkim wygodne łóżko, dużą i przestronna szafa na ubrania, miejsce do przewijania, jeżeli dziecko jest malutkie i biurko dla starszego malucha. Oczywiście w pokoju nie może zabraknąć miejsca na zabawki, czy książki, dlatego warto pomyśleć o regale, albo specjalnych pojemnikach na zabawki. Im większy pokój ma dziecko, tym więcej mamy możliwości. W dużym pokoju może się znaleźć miejsce na toaletkę dla małej księżniczki, domek dla lalek, albo tor wyścigowy dla zapalonego kierowcy. Meble dziecięce są najczęściej wykonane z drewna, gdyż jest to najbezpieczniejszy materiał, który jest odporny na uszkodzenia. Dla małych dzieci, meble wszystkie rogi mają zaokrąglone, aby nie wyrządziły sobie krzywdy w razie ewentualnego upadku i uderzenia. Ich wysokość powinna być dostosowana do wieku malucha. Meble dziecięce powinno się co parę lat wymieniać, gdyż dzieci szybko dorastają.

Meble dla dziecka kupimy w większości sklepów meblowych, lub w dużych marketach. Na polskim rynku, znajdziemy także meble, które rosną razem z dzieckiem, dzięki czemu wystarczą mu na wiele lat, a rodzicom pozwolą na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy.