Kurtki ocieplone na jesień

Powoli zbliża się jesień. Coraz częściej myślimy już o ciepłych ubraniach. Pracując w sklepie odzieżowych widzę też, że klienci sięgają już po bluzy, kurtki przejściowe i długie spodnie chociaż do końca wakacji pozostał jeszcze miesiąc. Okres wyprzedaży to z pewnością dobry czas aby zaopatrzyć się chociaż wstępnie w te najdroższe rzeczy, które póki co są przecenione.

Jesienne kurtki dla dzieci i młodzieży

kurtka ocieplana młodzieżowaZ pewnością do większych wydatków związanych z zapełnieniem jesienno-zimowej szafy są kurtki. Im większe dziecko tym cena również większa i nie powinno to dziwić bo na większą kurtkę potrzebna jest większa ilość materiału a zatem i czyjejś pracy jak i czasu. Dlatego kurtka ocieplana młodzieżowa może kosztować od 150 do nawet 500 zł w zależności od marki, na którą się zdecydujemy. Pracując jako sprzedawca często słyszę od klientów, że za tą cenę kupili by kurtkę dla siebie. Być może, ale wszystko zależy od tego jakiej jakości byłaby to kurtka. Odzież przeznaczona dla dzieci jest zawsze tworzona z myślą o ich potrzebach i nie tylko trendach mody, ale i ich zdrowiu. Kupując taką kurtkę powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj ocieplenia. Najlepiej gdyby był to puch syntetyczny i to czysty puch, a nie z domieszką kulki silikonowej. Kulka po praniu zbija się z ociepliną tworząc duże grudki. To powoduje, że w jednym miejscu następuje jej brak w innym zaś jest jej za dużo.Wybierając kurtkę ocieploną nie sugerujmy się jej grubością.

W dzisiejszych czasach mamy już tak świetne materiały, że aby kurtka była ciepła naprawdę nie musi być gruba i ciężka w noszeniu. Są już dostępne kurtki, które utrzymują stałą temperaturę ciała, oddychają a nawet są dwustronne. Kupując droższa kurtkę inwestujemy w komfort dziecka ale i minimalizujemy ilość zachorowań wynikających z jego przegrzania się, owiania, przemoknięcia czy zmarznięcia.