Kudowa-Zdrój – miejsce pełne atrakcji turystycznych

Niedawno wróciliśmy z urlopu. Słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii o Kudowie Zdroju i właśnie tam wybraliśmy się na wycieczkę. Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Było tam przepięknie. Nocleg też drogo nas nie wyniósł.

Kudowa-Zdrój oferuje wiele atrakcji turystycznych

atrakcje turystyczne w Kudowie-ZdrojuKudowa Zdrój jest idealna nie tylko dla sanatoryjnych kuracjuszy. Słynie ze swoich wód zdrojowych. Są tu trzy źródła, z których możemy ją czerpać. Dwa płatne i jedno darmowe w Parku Zdrojowym. Atrakcje turystyczne w Kudowie-Zdroju są na każdym kroku. Oprócz spacerów w Parku Zdrojowym czekało na nas mnóstwo innych ciekawych miejsc. Czytałam o Kaplicy Czaszek. To właśnie tam postanowiliśmy udać się w pierwszej kolejności. Robi niesamowite wrażenia, cała jest zbudowana z czaszek i piszczeli ofiar zarazy i ludzi poległych w wojnie trzydziestoletniej. Jest jednym z trzech takich miejsc w Europie. Niedaleko jest aquapark, spędziliśmy tam miłe popołudnie. Jeden dzień urlopu spędziliśmy w Pradze. To tylko 150 kilometrów, żal nie skorzystać. Bardzo nam się podobało też w Muzeum Zabawek. Muzeum Żab było słodkie. Kupiłam sobie nawet taki breloczek do kluczy z żabką. Obowiązkowym punktem wyjazdu buły piesze wycieczki w Góry Stołowe. Rezerwat Błędne Skały jest przepiękny. Te malownicze korytarze skalne, labirynt. Nigdy nie widziałam czegoś podobnego. Niedzielę spędziliśmy w sanktuarium maryjnym w Wambierzycach. Piękny kościół parafialny z przełomu XVII i XVIII wieku był idealnym miejscem, żeby się wyciszyć. Ciekawym miejscem jest też Szlak Ginących Zawodów.

Bardzo mi się podobało na urlopie. Odpoczęłam i zobaczyłam wiele ciekawych zabytków. Największe wrażenie zrobiły na mnie Błędne Skały i Kaplica Czaszek. Myślę, że więcej jej nie odwiedzę. Będąc tam miałam ciarki na plecach.