Kolorowe taśmy odblaskowe

Zwiększanie widoczności pojazdów, przedmiotów czy nawet naszych ubrań jest popularnie stosowane przez wiele osób. Po zmroku znacznie lepiej widać obiekt, który ma jakieś odblaskowe elementy niż taki, który jest jedynie pomalowany na jasny kolor.

Jak można wykorzystać taśmę odblaskową?

taśmy odblaskoweDobra widoczność jest szczególnie ważna w ruchu ulicznym, ponieważ od niej zależy bezpieczeństwo kierowców, pieszych, rowerzystów czy motocyklistów. Każdy z nich powinien posiadać na sobie lub na swoim pojeździe coś, co będzie odbijało promienie światła. Taśmy odblaskowe świetnie się sprawdzają do takich zadań, ponieważ są łatwe w zastosowaniu i mają szeroki wybór rozmiarów, długości i kolorów. Najczęściej są wybierane taśmy samoprzylepne, które przykleja się na gładkie powierzchni, ponieważ tylko wtedy będą trwałe i odporne na odrywanie. Wystarczy wyczyścić i odtłuścić daną powierzchnię, a następnie zdjąć folię ochronną i mocno przykleić taśmę. Można ją nalepić na plastiku, metalu, szkle czy drewnie. Jest ona odporna na ścieranie, negatywne skutki czynników atmosferycznych, uszkodzenia czy blaknięcie. Jeżeli zostanie naklejona we właściwy sposób, to z pewnością pozostanie na swoim miejscu przez długi czas. Taśmy tego typu mają dużą jasność i zdolność do odbijania światła, dzięki czemu są świetnie widoczne po zmroku. Najczęściej kupuje się je ma praktycznych rolkach, ale specjalistyczne rodzaje mogą być sprzedawane ma metry. Za najtańszą taśmę odblaskową trzeba zapłacić około siedmiu złotych za rolkę.

Ich dostępność jest bardzo szeroka, ponieważ znajdziemy je niemalże w każdym sklepie papierniczym. Są łatwe w nakładaniu i spełniają wymogi unijne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego też stały się tak bardzo popularne w wielu branżach.