Jaki kocyk do wózka?

 

Kompletując wyprawkę dla bobasa, szczególnie jeśli będzie to nasze pierwsze dziecko, w szerokiej ofercie sklepów dziecięcych z artykułami dla niemowląt – miedzy tym co sugerują nam sklepy, a tym co rzeczywiście będzie nam potrzebne czujemy się nieco rozdarci. Szukając pomocy w internecie wcale nie bywa lepiej, fora dla matek skaldują hasła, które często trudno zrozumieć.

Wózek – i co dalej?

wzorzysty kocyk do wózka minkyKilka zakupów jest absolutnie niezbędnych – wiemy na pewno o nosidełku, wanience, wózku, a wiadomo że do wózka będziemy potrzebować czegoś czym nakryjemy malucha. Wzorzysty kocyk do wózka minky sprawdzi się bardzo dobrze. Taki komplet – bo do kocyka dołączana jest zawsze poduszeczka (tutaj tez mamy wybór – może być płaska lub wypukła) możemy skomponować dosłownie sami bez wychodzenia z domu (przy zakupach przez internet). Nasze zakupy rozpoczynamy od wyboru poduszki, która ma być dołączona oraz od grubości wypełnienia – obowiązują trzy grubości: 1; 1,5; 2 (cm) – zależnie od pory roku. Najlepiej zdecydować się na pośrednią grubość – mamy wtedy dość wielosezonowy kocyk. Następnie wybieramy kolor i teksturę minky. Kolorów dostępnych jest bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Następnie wybieramy wzór materiału bawełnianego – tutaj też wybór jest ogromny: od wzorów typowych (misie, jeżyki, wozy strażackie, serduszka), aż po te mniej tradycyjne (łapacze snów, słowiańskie).

Reasumując, zastanawiając się nad wyborem kompletu do wózka warto wybrać wzorzysty kocyk do wózka minky z dołączoną do niego poduszeczką. Dodatkowym plusem jest możliwość całkowitej personalizacji takiego kocyka i dostosowania jego grubości do naszych potrzeb a także pory roku. Kolejnym plusem jest łatwość podczas prania i wyjątkowa miękkość, która zachwyci nawet najbardziej wymagających.