Jaka poczta jest najlepszym wyborem?

 

Każda firma powinna posiadać jakąś dobrą pocztę, dzięki której będzie można kontaktować się z wszystkimi klientami oraz wysyłać między pracownikami potrzebne rzeczy. Na co najlepiej jest się zdecydować kiedy chcecie posiadać jak najlepszą pocztę? Nie jest to cale taka trudna sprawa.

Który rodzaj poczty powinna wybrać firma?

bezpieczna poczta dla firmWłaściwie wybór może być pomiędzy darmową pocztą, a tą płatną. Osobiście jeśli chodzi o firmy polecałbym raczej płatne usługi. Ma to oczywiście swoje ważne powody. Należy pamiętać że w przypadku płatnej poczty nie będziecie nękani żadnymi reklamami, to coś niezwykle istotnego. Raczej nikt z nas nie lubi być ciągle atakowany reklamami. Do tego w przypadku bezpłatnej poczty zwykle nie ma możliwości poszerzenia swojej skrzynki jeśli chodzi o jej pojemność. Zupełnie inaczej jest  przypadku poczty płatnej która jest tak duża jak zechcemy. Jest to ważne bo jeśli firma wysyła dużo załączników to potrzebuje raczej większej skrzynki pocztowej gdzie zdoła wszystko wysłać oraz odebrać. Poza tym dobrze jest też zwrócić soją uwagę na robienie kopii zapasowych. W przypadku darmowych poczt raczej nic takiego nie jest robione, dlatego w razie gdy usuniecie wiadomość to możecie jej już nie odzyskać. Natomiast w przypadku płatnych usług raczej nie powinno być z tym problemów, bo kopie zapasowe są tam robione dosyć regularnie. Bezpieczna poczta dla firm powinna posiadać te kilka funkcjonalności. Jednak pamiętajcie zawsze o dobrym haśle, tak zęby nie stracić dostępu do skrzynki.

Jak widać jest kilka różnic. Choć wszystko zależy od tego jakie dokładnie potrzeby ma firma. W przypadku pojedynczych osób raczej bardziej opłacalne jest korzystanie z darmowych skrzynek pocztowych ale jeśli już firma posiada jakąś liczbę pracowników to płatne usługi są bardziej przemyślanym wyborem.