Jak wygląda nagłośnienie i oświetlenie na imprezach firmowych

Nauczyciel to nie tylko osoba przekazująca wiedzę, ale także wychowawca, osoba, która w jakimś stopniu jest odpowiedzialna za dzieci i to jakimi ludźmi się staną, dlatego dobry nauczyciel powinien być zaangażowany we własną pracę. Chcąc by moi uczniowie „wyrośli na ludzi”, postanowiłam założyć w szkole kółko teatralne i zaszczepić w dzieciakach nieco kultury.

Problem z nagłośnieniem i oświetleniem

MaxSound z WarszawyOkazało się, że wielu z nich było zainteresowanych projektem, więc zaczęliśmy przygotowywać się do szkolnego przedstawienia. Miesiącami spotykaliśmy się na próbach. Wydarzenie bardzo zainteresowało panią dyrektor w związku z czym zaproponowała mi ona swą pomoc. Nagle z niedużego przedstawienia, mieliśmy przygotować występ dla rodziców, a także całej szkoły. Musiało zatem być to zorganizowane na najwyższym poziomie. Udało mi się do przedstawienia zaangażować nauczyciela muzyki, dzięki czemu mieliśmy profesjonalny podkład muzyczny. Dzieciaki bardzo zaangażowały się w przygotowanie kostiumów, co chwile pytali mnie o rady i przedstawili swoje pomysły. Jedyne czego było brak, by przedstawienie nabrało profesjonalnego charakteru to odpowiednie zaplecze sprzętowe jak nagłośnienie i oświetlenie. Okazało się, że szkoła nie dysponuje takim sprzętem, a przy tak licznej publiczności, bez nagłośnienia, przedstawienie okazałoby się katastrofą. Poczułam się zobowiązana by zająć się tym tematem. Nie chciałam, by praca dzieci poszła na marne i po przedstawieniu się zniechęciły do udziału w kole teatralnym. O pomoc zgłosiłam się do firmy MaxSound z Warszawy, w której pracował mój stary znajomy. Firma zajmuje się organizacją wydarzeń masowych, czyli między innymi zaopatrywaniem w sprzęt techniczny.

Jedynym problemem była organizacja gotówki na wypożyczenie sprzętu. Na szczęście dzięki pomocy finansowej rodziców oraz pani dyrektor udało się zebrać potrzebną gotówkę. Teraz mieliśmy już wszystko by zorganizować profesjonalne przedstawienie.