Jak wybrać dobry rower?

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Aby zgubić zbędne kilogramy przed latem, decydujemy się na próbę regularnego uprawiania sportu. Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na naszą sylwetkę i utratę wagi, ale również stajemy się zdrowsi, czujemy się lepiej, mamy więcej sił na walkę z codziennością. Jedną z bardzo korzystnych form aktywnego wypoczynku jest jazda rowerem.

Jak wybrać dobry rower, czyli o tym, co oferują dzisiaj producenci jednośladów

rowery firmy FocusAby sprawdzić jaki rower wybrać w zależności od rodzaju planowanej aktywności przyjrzeliśmy się jednej z firm, produkujących jednoślady. Nasze dochodzenie wykazało, że rowery firmy Focus dzielą się aż na piętnaście różnych kategorii. Najpopularniejsze są obecnie rowery górskie – zostały stworzone do jazdy w terenie, po nierównym, leśnym podłożu. Z kolei rowery szosowe, przeznaczone są do jazdy po asfalcie. Mają bardzo cienkie opony, dlatego trudno na nich jechać po piasku. Trzecia kategoria to rower trekkingowy, nazywany często połączeniem roweru szosowego z górskim – są to typowe rowery turystyczne, wyposażone w bagażnik, oświetlenie. Czwartym typem jest fitness – w dużym uproszczeniu jest to rower szosowy z prostą kierownicą. Rower miejski z kolei ma wysoką kierownicę i można na nim jechać praktycznie z wyprostowanymi plecami. Ostatnio coraz modniejszy staje się rower elektryczny, napędzany przez wbudowany silnik elektryczny. Do tego istnieją mniej popularne modele: fatbike (rower o masywnych oponach, BMX do robienia trików, Dirt/Street czyli przeróbka BMX-a, rower składany przydatny w komunikacji miejskiej i kilka innych).

Warto dobrze zastanowić się nad wyborem roweru, bo jest to inwestycja na przyszłość. Dobrze dobrany rower będzie nam służył przez długie lata – a może i zdecydujemy się na rowery firmy Focus.