Jak odmienić swój pokój?

Mogłoby się wydawać, że to rzeczy wielkie robią wielkie zmiany. Od lat istnieje przekonanie, że aby nasze mieszkanie czy pokój wyglądały zupełnie inaczej i bardziej świeżo, trzeba przeprowadzić gruntowny remont pomalować ściany, wymienić meble, żyrandole i podłogę. Nic bardziej mylnego!

Wystarczy zmiana jednego elementu

wykładzina dywanowaŻeby poczuć się w swoim mieszkaniu jak w nowym, wystarczy zmienić choćby jedną z tych rzeczy. Malowanie ścian jest czasochłonne i brudzące, wymiana mebli droga, a do zmian żyrandoli potrzebujesz fachowca. Świetnym pomysłem będzie wymiana podłogi i zastanowienie się, czy wykładzina dywanowa nie będzie lepszym pomysłem niż panele. Raz – jest tańsza, dwa – jej położenie jest banalnie proste, tym bardziej, jeśli postawimy na wykładziny dywanowe w płytkach. Nie ulega wątpliwości, że tanie wykładziny dywanowe nie odbiegają znacząco jakością od tych droższych. Tak naprawdę w zasadzie to płacimy głównie nie za jakość, a wybrany kolor (modny, lub mniej) i fakturę czy wzór. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku innych podłóg, na przykład paneli, gdzie zazwyczaj tanie oznacza słabe jakościowo, przez co za krótki czas znów będziemy musieli myśleć o remoncie. Jeśli zdecydujemy się na wymianę paneli na wykładziny, ważne, żebyśmy samodzielnie odwiedzili sklep z wykładzinami i wszystkie z nich obejrzeli na żywo. Potrafią różnić się znacznie od tego, co możemy zobaczyć w katalogu, więc zamawianie przez Internet nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie chcemy się rozczarować barwą.

Na szczęście sklep z wykładzinami podłogowymi jest dziś niemal w każdym większym mieście, więc nie powinniśmy mieć problemów z dotarciem do niego. Jak widać, żeby nasze mieszkanie się odmieniło, nie trzeba wydawać kroci na remont. Wszystko można robić stopniowo, decydując się co jakiś czas na zmianę kolejnych rzeczy.

Czytaj więcej na: http://wykladzinydobiura.pl