Jak odgadywał teść szefa części od reno

Przyszedł dzisiaj do warsztatu taki dziadek, staruszek w kaszkiecie i o lasce. Przydreptał sobie z drugiej strony wsi. Pewnie wam kiedyś opowiadałem, to teść właściciela warsztatu, sam kiedyś pracował jako mechanik.

Części reno do układu hamulcowego

reno częściW każdym razie, facet mimo wieku ma ostre oko, doskonale wie co i jak się w autach znajduje, nie mówiąc o tych, które jeszcze sam reperował. W każdym razie do warsztatu, kiedy u nas był dojechały części do samochodów renault. Na kartonach, żadnego znaczka, na faktury spojrzeć nie mógł. Ledwo Mirek wyjął kilka, a ten już wskazuje laską i mówi, że to najlepsze części do reno , że on wie, że to akurat od układu hamulcowego. Mirek zaskoczony, potwierdził. I zrobił się śmieszny konkurs. Mirek wyjmował po kolei każdą część, a ten miał zgadnąć markę. Wyjął na przykład oryginale łożysko, a ten szybko stwierdził, że za jego czasów miał citroen części takie same i dobre. Oczywiście, to były części od citroena i teść szefa miał znowu rację. Co więcej się stało, części citroena jakie były wyciągane, to ledwo je zobaczył, od razu wiedział jaka do czego pasuje. Ba! Wyobraźcie sobie, ze jak malutkie takie części renault na biurko kładł Mirek, nie żeby miał zgadywać, bo to naprawdę jakieś drobinki, to dziadek nie dawał za wygraną. Wstawał, machał laską i krzyczał, że on wie, że to są części od renault, że on wie do czego. Krzyczał na Mirka, że ma mu je wszystkie pokazać, a on mu pokaże jak się zna na nich doskonale. I tak się właśnie stało.

Przedpołudnie tak nam właśnie zleciało, na gawędzeniu z starszym panem o tym jakie citroen części produkował, a jakie teraz możemy dostać w naszych sklepach, czy hurtowniach. Pan starszy zanim poszedł powiedział, że w tym warsztacie zawsze części renault były pierwszego sortu. I zrobiło się miło.