Dobra instalacja przeciwpożarowa

 

Pożary wybuchają dość rzadko, ale mimo to czasami się zdarzają, więc warto się zabezpieczyć na taką okoliczność. Wszystkie budynki użytku publicznego muszą mieć zainstalowany system przeciwpożarowy. W takich budynkach z zasady przebywa dość duża liczba osób, więc budynek musi być zabezpieczony na każdą okoliczność.

Instalacja hydrantowa z wężem

instalacje hydrantoweIstnieje mnóstwo różnych urządzeń, które pomagają gasić pożar, jeszcze zanim przyjedzie straż pożarna. Dzięki tekim uradzeniom możemy znacznie ograniczyć straty materialne, zwłaszcza że te kilka pierwszych minut jest najważniejsze. Jednym z nich są tak zwane hydranty ścienne. Instalacje hydrantowe instalowane są w wielu miejscach. Ich popularność jest bardzo duża, a wszystko dlatego, że są one bardzo efektywne. Instalacja tego typu składa się tak naprawdę z trzech rzeczy. Pierwszym elementem całej instalacji jest metalowa skrzynka w której schowane są dwa pozostałe elementy, a mianowicie wąż i zawór. Przystępując do gaszenia pożaru przy pomocy takiej instalacji, najpierw otwieramy skrzynkę przy pomocy klucza, następnie rozwijamy wąż i odkręcamy zawór. Po odkręceniu zaworu, woda zaczyna płynąć przez wąż pod dużym ciśnieniem. Wąż posiada dość dużą średnicę, dzięki temu przepływa przez niego bardzo duża ilość wody, która skutecznie tłumi pożar. Długość węża uzależniona jest od konkretnego modelu instalacji hydrantowej. Minimalna długość takiego węża to około piętnastu metrów długości.

Taki hydrant kosztuje od pięciuset do siedmiuset złotych. Zakupu możemy dokonać przez internet. Kupując taki hydrant, dostajemy certyfikat świadczący o skuteczności. Hydrant ma określoną ważność, więc co jakiś czas musi przejść przegląd. Dzięki temu mamy pewność, że jest on w pełni sprawny i gotowy du użycia.