Dobór odzieży i butów roboczych dla pracowników

Przed takim pytanie „co wybrać” stoi każdy nowy BHPowiec który zaczyna pracę w nowej firmie i musi zająć się odzieżą roboczą. Dzisiaj wybór jest przeogromny i musimy dobrze poczytać i porozmawiać z osobami które znają się na danej specyfice pracy i pomogą nam wybrać to co jest dla nas najlepsze.

Buty robocze zależne od stanowiska

buty roboczeMusimy dobrze poznać cały zakład pracy jak funkcjonuje i jakie ewentualnie niesie za sobą zagrożenia. A niesie czasami całkiem spore jak się okazuje. Czy na przykład potrzebne nam są buty robocze s3 czy potrzebujemy butów typu trwałe buty robocze – cofra a może też buty robocze urgent. Różne stanowiska przy maszynach wymagają osobnego podejścia do wymogów i predyspozycji danej odzieży. Tak samo sprawa tyczy się chociażby kwestii kombinezony jednorazowe. Nie każdy musi w nich chodzić bo po prostu w jednym miejscu są niezbędne ale już inna maszyna nie niesie za sobą takich potrzeb i wymagań aby go zakładać. Dlaczego jest to takie ważne. A no dlatego że jeżeli jednak dojdzie do jakiegoś wypadku my jako BHPowcy będziemy później sprawdzani. Sprawdzone zostaną nasze umiejętności względem danego stanowiska czy dobrze potrafiliśmy ocenić ryzyko jakie niesie za sobą dana maszyna. Czy dobór odzieży którego dokonaliśmy był jak najbardziej właściwy. Jest to niezwykle ważne gdyż może to mieć wpływ na przebieg naszej dalszej kariery. Szczególnie jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z BHP powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby wszystko na czym się koncentrujemy powinno nam przynieś założony skutek. Nie możemy się tutaj kierować wyłącznie naszą intuicją.

 

Tutaj musimy bezpośrednio przeanalizować wszystkie za i przeciw i dokonać najlepszego wyboru. Nie możemy sugerować się tym co było ale dokonać własnej i bez kompromisowej decyzji. Która tak jak mówiłem będzie miała wpływ na dużą część osób .