Dekoracje marynistyczne – niebanalne obrazy

Uwielbiam przebywać w oryginalnych wnętrzach, które mają w sobie coś ciekawego. Postanowiłam więc nieco urozmaicić swoje mieszkanie, ponieważ dotychczasowy wystrój nieco mi się znudził. Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś, co uczyni mój salon bardziej niebanalnym. Jest to bowiem najbardziej reprezentacyjna część mojego lokum.

Obraz marynistyczny jako ozdoba salonu

Salon w moim mieszkaniu jest urządzony w dosyć klasycznym stylu, który nieco mi się już znudził. Bardzo podoba mi się jednak jego dosyć jasna, pastelowa kolorystka. Dzięki połączeniu jej z ciemniejszymi dodatkami wnętrze może nabrać ciekawszego charakteru. Potrzebowałam więc jakiejś dekoracji, która będzie przyciągała wzrok. Wpadł mi w oko wyjątkowy obraz o tematyce marynistycznej. Tego rodzaju sztuka od zawsze mi się podobała, więc takie rozwiązanie wydało mi się strzałem w dziesiątkę. Jedna ze ścian pomieszczenia była wcześniej pusta, stała się więc idealnym miejscem na oryginalny obraz. Tematyka marynistyczna spodobała mi się najbardziej, ponieważ uwielbiam takie klimaty. Od razu kojarzą mi się z wakacjami oraz spędzaniem wolnego czasu nad morzem. Wybrałam obraz o nieco ciemnej kolorystyce, by kontrastował z jasnymi ścianami. Wystarczyła jedna dekoracja, by mój salon stał się o wiele ciekawszy. W prosty sposób udało mi się więc osiągnąć cel, na którym bardzo mi zależało.

Salon w moim mieszkaniu spełnia również funkcję pokoju gościnnego, dlatego szczególnie ważny jest dla mnie jego wystrój. Chcę, by moi goście czuli się u mnie jak najlepiej. Wydaje mi się, że nowy obraz powieszony na ścianie sprawiło, że pomieszczenie to stało się o wiele bardziej przytulne. Nabrało również innego charakteru, ponieważ ciemny obraz stał się oryginalnym urozmaiceniem aranżacji.

Więcej na: https://obrazy-malarstwo.com/pl/