Czy wózek kąpielowy jest potrzebny?

Kiedy możemy normalnie funkcjonować ze względu na zachowanie sprawności powiedzmy na standardowym poziomie często nie zastanawiamy się kompletnie nad tym, jak wygląda życie osób w innym stanie. Niepełnosprawność nie musi jednak od razu oznaczać trudniejszego życia, ponieważ jest taka z wiele rozwiązań, które ułatwiają nawet codzienne działania. Wózek i kąpiel to dobre połączenie.

Czy na wózkach kąpielowych jest bezpiecznie?

specjalistyczne wózki kąpielowePotrzeby osób niepełnosprawnych są bardzo podobne jak potrzeby osób zupełnie zdrowych. Oczywiście nie sposób tutaj w krótkim czasie omówić tak ogromnego zagadnienia i dlatego chciałbym skupić się na przykład na potrzebach w odniesieniu do utrzymania higieny na odpowiednim poziomie. Specjalistyczne wózki kąpielowe są praktyczne. Żeby sobie z tym poradzić wystarczy zainstalować w łazience prysznic w taki sposób, żeby dało się tam po prostu wjechać. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem w takich okolicznościach będzie po prostu wykorzystanie specjalnego wózka kąpielowego. W przeciwieństwie do standardowego wózka aktywnego wykorzystywanego do codziennej egzystencji wózek kąpielowy został tak przygotowany przez producenta pod względem materiału, żeby nawet z dużej ilości wody i różnych środków chemicznych wykorzystywanych do utrzymania higieny na optymalnym poziomie niedługo żadnym problemem.

Oznacza to w praktyce między innymi tyle, że na przykład po zakończonej kąpieli z tapicerki wózka kąpielowego można po prostu wszelką pianę i inne niepożądane rzeczy tego typu bardzo łatwo spłukać. Na takim wózku nadal siedzi się wygodnie. W zależności od potrzeb dla zagwarantowania bezpieczeństwa na wózkach kąpielowych specjalistycznych  można siedzieć zapiętym w pasy. bez dyskomfortu. 

Więcej na: https://master-clean.pl/