Czy warto korzystać z platform wibracyjnych?

Zaopatrzenie siłowni czy klubów fitness to głównie duże maszyny do ćwiczeń różnych partii ciała. W częściach tak zwanych „wolnych ciężarów” można korzystać z hantli, taśm oporowych, itd. Coraz częściej widuje się na siłowniach mniejsze urządzenia, którymi można urozmaicić trening. Skuteczne i często używane są wszelkie maty i platformy wibrujące, które działają na mięśnie w łagodny, ale skuteczny sposób.

Polecane platformy wibrujące dla każdego

platforma wibracyjna do ćwiczeńZ matami i innymi urządzeniami wibracyjnymi jest pewien problem. Mianowicie, wszyscy myślą, że to urządzenie wykona za nich całą „brudną” robotę i każda inna aktywność fizyczna jest im niepotrzebna. Potu i zmęczenia nie można zastąpić maszynami! Trzeba więc od początku powiedzieć, że wszystkie sprzęty to tylko dodatek do zbilansowanej diety i odpowiednio ułożonego planu treningowego. Niedroga platforma wibracyjna do ćwiczeń to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce wnieść swój trening na wyższy poziom. Platforma jest bezpieczna – wykonuje ona tylko niewielkie wibracje, które zmuszają mięśnie do dodatkowej pracy. Przez to właśnie można osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie. Trening z takim masażerem może być również formą relaksacyjnej jednostki treningowej, czyli połączeniem relaksu z pożytecznym wysiłkiem. Jaką platformę wibracyjną do ćwiczeń wybrać? Tak naprawdę każda się nada, szczególnie na początek dla niedoświadczonej osoby. Mata pobudzi wszystkie mięśnie do pracy niezależnie od jej jakości. Warto jednak na początek swojej przygody z platformami wybrać tę z łagodniejszymi wibracjami, by bez problemu złapać na niej równowagę.

Wiele osób pyta jakie właściwie efekty można uzyskać poprzez stanie na czymś, co tylko wytwarza wibracje. Odpowiadam zawsze, że korzystanie z platformy wibracyjnej to nie tylko stanie na niej – można śmiało wprowadzić ćwiczenia, takie jak przysiady czy zakroki, co jeszcze lepiej poprawi kondycję naszych mięśni.