Budowa, zabezpieczenie i czyszczenie tarasu drewnianego

 

Taras drewniany jest obecnie najpopularniejszą opcją. Dawniej tarasy jeśli w ogóle były wykonywane to wykorzystywano do tego kostkę brukową, która została z budowy chodników i podjazdów do garażu. Czasem wylewano tez betonowe tarasy i obkładano je płytkami.

Taras i konserwacja drewna

budowa tarasów drewnianych warszawaTeraz to przeszłość, wiele się zmieniło. Teraz liczy się również estetyka, a tarasy drewniane ją oferują. Jednak żeby taki taras długo nam służył to musimy wiedzieć o pewnych rzeczach. Przede wszystkim jego budowa musi zostać przeprowadzona przez fachowca. Ze względu na to, że drewno nie lubi wilgoci to taki taras nie powinien mieć bezpośredniej styczności z podłożem. Potrzebne są wsporniki nierdzewne metalowe (te są najczęściej używane, choć to nie jest jedyna opcja). Również można użyć dobrej, specjalistycznej folii dla dodatkowego zabezpieczenia. Potem takie deski drewniane, trzeba przykręcić metalowymi śrubami do podłoża. Warto jest użyć dobrej jakości deski z mocnego drewna, na przykład z modrzewia syberyjskiego. Powinny być one specjalnie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, jak również odporne na ścieranie i wgniecenia. Taras drewniany będzie przez nas intensywnie użytkowany, więc dobre zabezpieczenie jest konieczne. Również my sami musimy zadbać o drewno. Poleca się okresowe konserwowanie desek specjalnymi środkami, na przykład bejcami czy lakierami ochronnymi. Również czyszczenie powinno się odbywać przy pomocy odpowiednio dobranych środków. Najlepsze są te z olejkami, ponieważ olej zabezpiecza drewno, a mimo to je czyści.

Pamiętajmy o tym, że taras drewniany, tak jak wszystkie podłoża, będzie się z czasem niszczył. Jednak jeśli będzie on dobrze wykonany, zabezpieczony i sprzątany to będzie to następowało wolniej. 

Najnowsze informacje http://etaras.pl