Bloki z rekuperacją

Jakiś czas temu na naszym osiedlu w Poznaniu wybudowano nowe bloki. Moja znajoma bardzo chciała kupić tam mieszkanie, ponieważ w bloku jest zamontowana rekuperacja i wie, że będzie to mieszkanie tanie w utrzymaniu. Nie wiedziałam, że rekuperacja jest także montowana w blokach, ale teraz technologie są tak zaawansowane, że wszystko jest możliwe.

Czy rekuperacja w blokach jest możliwa?

rekuperacjaWszystkie mieszkania w tym bloku już dawno zostały sprzedane i była to jedna z najszybszych sprzedaży tego inwestora. Rekuperacja na pewno w znacznym stopniu się do tego przyczyniła, ponieważ na zwykłe mieszkania nie było takiego zainteresowania. Znajoma jest w trakcie urządzania i powiedziała, że jak już będzie miała wszystko zrobione to mnie zaprosi. Na własnej skórze będę mogła się przekonać, jak dobry wpływ wydajna rekuperacja ma na mieszkanie. Umówiłyśmy się w następnym miesiącu. W sumie nie miałam pomysłu co mogłabym jej kupić, dlatego zadzwoniłam i dopytałam. Poprosiła o świecznik, który kiedyś razem oglądałyśmy. Kiedy przyszłam ją odwiedzić to blok wyglądał nowocześnie. Nie miałam pojęcia jak wygląda ta cała rekuperacja oraz gdzie jest zamontowana, ale to nie miało znaczenia. W mieszkaniu było bardzo przyjemnie. Już na samym wejściu zauważyłam znaczną różnicę we wdychanym powietrzu. Aleksandra widząc jak się głęboko zaciągam powietrzem powiedziała, że tak właśnie działa rekuperacja, która jest zamontowana w tym domu. Z żalem opuszczałam jej mieszkanie tego dnia. Żałowałam, że w naszym bloku rekuperacja nie jest zamontowana, ponieważ różnica jest bardzo odczuwalna.

W przyszłości jak będę się chciała wyprowadzić, to wybiorę tylko taki blok czy dom, w którym jest właśnie rekuperacja. W Poznaniu na pewno jest dużo takich budynków, ponieważ już od dawna takie rozwiązania są stosowane.