Badania na obecność narkotyków

Szczególnie rodzice są przeczuleni na punkcie tego, czy ich dziecko zażywa narkotyki. Bardzo często każdy rodzic ma co do tego duże wątpliwości oraz podejrzewa swoje dziecko o nielegalne ich spożywanie. Dzisiejszy rozwój technologi pozwala na wykrycie obecności substancji psychoaktywnych w każdym organizmie. Jeżeli rozmowa z dzieckiem nie przyniosła efektów możemy skorzystać ze specjalnych testów wykrywających. 

Wykrywanie obecności narkotyków

wykrywacz narkotykówNajczęstszą substancją, która służy do wykrywania obecności narkotyków jest mocz, który powszechnie jest wykorzystywany w testach paskowych. Rozwój medycyny umożliwia także wykrycie substancji psychoaktywnych za pomocą badania z krwi, który jednak wykonuje się w specjalnie uzasadnionych przypadkach budzących podejrzenia ich obecności przez szczególne objawy. Najbardziej powszechnym objawem, dzięki któremu możemy stwierdzić, że dana osoba spożywała narkotyki są rozszerzone źrenice i brak ich reakcji na światło. Kolejnymi rzadszymi objawami mogą być także zaczerwienione oczy wzmożony apetyt, nieopanowana wesołość, gadatliwość i spowolnienie ruchu. Do wykrycia substancji psychoaktywnych może również służyć specjalny wykrywacz narkotyków, który jest mobilny oraz zapewnia komfortowe posługiwanie się detektorem. Urządzenie jest niezwykle wytrzymałe, a gwarantują to przede wszystkim szeroki wybór trybów pracy, innowacyjny system, cięta krawędź oraz wodoodporność. 

Aby wykonać jakikolwiek test na obecność substancji psychoaktywnych potrzebna jest pisemna zgoda osoby, która będzie do niego poddawana, zwłaszcza jeżeli chodzi o metody medyczne pobierania krwi z naszego organizmu. W każdej metodzie powinna brać udział najbliższa osoba pacjenta bądź ktoś z personelu medycznego. Celem tego jest unikniecie podmiany danej próbki.