Auto używane też można wziąć w leasing

Czy można skorzystać z leasingu na samochód używany? Oczywiście, że tak. Każdy bank i każda firma leasingowa udziela leasingu zarówno na samochody nowe jak i używane. Trzeba jedynie znaleźć samochód spełniający określone wymogi co do wieku pojazdu na koniec leasingu. Każdy leasingodawca ma swoje oczekiwania co do wieku pojazdu.

Formalności przy leasingu używanego samochodu

Auto używane też można wziąć w leasingJeśli chodzi o same formalności przy leasingu samochodu używanego to są one takie same jak przy leasingu nowego auta. Najpierw trzeba znaleźć samochód, który chcemy wziąć w leasing. Musi to być samochód sprzedawany przez firmę, która wystawi na niego fakturę. Rodzaj faktury jest nieistotny, więc auto może być również z komisu samochodowego. Większość leasingodawców wymaga, żeby na koniec okresu leasingowania samochód nie był starszy niż dziesięć lat. Są jednak takie firmy leasingowe, które tego warunku nie mają i leasingują każdy pojazd bez względu na wiek. Warto wybrać się w tej sprawie do pośrednika kredytowego, który załatwi za nas wszelkie formalności. Pośrednik widzi oferty wielu firm i banków i na pewno znajdzie dla nas najkorzystniejszy leasing aut używanych Wielkopolska to region, w którym takich pośredników działa kilkudziesięciu. Jeśli potrzebujemy jakiegokolwiek finansowania – nie tylko leasingu – to na pewno warto znaleźć uczciwego pośrednika kredytowego. Trafiając na solidnego fachowca możemy wziąć auto w korzystny leasing, a do tego dobrać kredyt czy otworzyć linię kredytową.

Samo zawnioskowanie o leasing jest bardzo proste. Wszystko opiera się na przygotowaniu odpowiednich dokumentów takich jak faktura na pojazd, dokładne dane pojazdu czy też dane firmy sprzedającej samochód. Im szybciej podpiszemy umowę leasingową, tym szybciej staniemy się użytkownikami kupowanego w ten sposób pojazdu.