Alternatywne rozwiązania w obsłudze ubuntu

W dobie coraz szybszego rozwoju nowych technologii na rynku dostępnych jest coraz to więcej nowych rozwiązań, takich jak edytory tekstu i grafiki czy systemy operacyjne dla telefonów komórkowych oraz komputerów. Nie każdy jest skłonny inwestować w płatny system operacyjny dla swojego komputera, dlatego naprzeciw komercyjnym użytkownikom wychodzi darmowy system operacyjny Linux.

Nowe możliwości przy zastosowaniu konsoli 

SSHPrzejrzysty, prosty w obsłudze i kompatybilny z innymi programami dostępnymi dla różnych oprogramowań sprawia, że warto zapoznać się z nim chociażby celem generowania oszczędności dla budżetu domowego. Programując ten system na swoim komputerze zazwyczaj wybieramy rozwiązanie, w którym będziemy korzystać z konsoli umożliwiającej nam uzyskanie dostępu do plików i folderów, co umożliwia nam zaznajomienie z obsługą serwera SSH. Dzięki SSH możemy swobodnie łączyć się ze zdalnymi systemami oraz duplikować i przenosić dane pomiędzy katalogami a także zmieniać ich zawartość. Ponadto SSH umożliwia nam dostęp do edytorów tekstu, łączenie się oraz zarządzanie bazami danych oraz korzystanie z rozmaitych skryptów programowania. Pozwala nam to na dostanie się do naszego konta od środka i wykonywać takie operacje, które przez panel administratora lub FTP byłyby najzwyczajniej niemożliwe, dlatego warto przeanalizować kilka podstawowych komend, abyśmy to my zaczęli panować nad naszym systemem operacyjnym, a nie on nad nami. Z hostingiem możemy połączyć się bezpośrednio przez konsolę. Do każdej funkcji dołączona jest instrukcja obsługi, do której możemy uzyskać dostęp w każdym momencie wpisując w wiersz poleceń odpowiednią komendę.

Użytkownicy popularnego ubuntu cenią sobie przede wszystkim przejrzystość Linuxa oraz bezpieczeństo podczas surfowania w sieci. Korzystanie zarówno z systemu operacyjnego Linux jak również interfejsu SSH otwiera przed nami szeroki wachlarz możliwości, poprzez co możemy tworzyć nowe rozwiązania oraz poszerzać swoje horyzonty w zakresie kształcenia.