Adres strony internetowej musi się łatwo zapamiętywać

Strona internetowa firmy pełni kilka bardzo ważnych funkcji. Jest podstawową i najbardziej wiarygodną informacją o firmie w internecie. Obecni klienci muszą znaleźć na niej wszystkie interesujące ich informacje. Strona to również reklama. Dobrze jest, kiedy łatwo ją w sieci odnaleźć. Kluczem do sukcesu jest łatwy do zapamiętania adres strony.

Stronę internetową umieszcza się na domenie

strony internetoweDomena internetowa jest określeniem nazwy strony. To jest najważniejszy i kluczowy parametr strony internetowej. Oczywiście pod względem marketingowym. Łatwy do zapamiętania adres spowoduje, że klienci nie będą mieli problemów z bezpośrednim wejściem na stronę w przeglądarce. Adres www musi się kojarzyć z nazwą firmy bądź z jej ofertą. Im łatwiejszy i lepiej dopasowany adres tym większe szanse na znalezienie strony w internecie. Strony internetowe trzeba odpowiednio pozycjonować, żeby można było je odnaleźć również po najistotniejszych frazach kluczowych. W pozycjonowaniu istotny jest też adres. Dobrze dobrana domena dla strony internetowej umożliwia również efektywniejsze reklamowanie swojej firmy w środkach masowego przekazu i na billboardach. Jeśli w reklamie podamy prosty adres swojej strony internetowej to większość odbiorców łatwiej ją zapamięta. Domeny internetowe to też dobra inwestycja alternatywna. Kupienie dobrego adresu internetowego może się okazać bardzo dochodowe, jeśli znajdzie się na niego zainteresowany kupiec. Bo domeny można odsprzedawać z zyskiem.

Adres strony internetowej w sieci jest równie istotny jak adres sklepu istniejącego w rzeczywistości. Im łatwiej do niego trafić tym więcej klientów go odwiedzi. Podobnymi prawami rządzi się właśnie internet. Im prostszy do zapamiętania i bardziej chwytliwy adres www tym większe prawdopodobieństwo, że trafi na niego większa liczba potencjalnych klientów.